» Pano
 
 
Ana Sayfa
E-posta
Bu site gençleri ve velileri bilgilendirmek amaçlıdır. Bireysel danışmanlık yapılmamaktadır. Dilek Köseoğlu çalışmalarını projeler esasında sürdürmektedir. İlginize teşekkür ederiz.
İletişim Bilgileri E-mail Ana Sayfa
 
 
 

Üniversitelileri internet ortamında buluşturan 'www.akampus.com' adlı sitenin araştırmasına göre, 18 ile 22 yaş arasındaki ankete katılan 1825  Türk gencinin %60'ının okurken çalıştığını,%25.7'sinin bilişim sektöründe çalışmak istediğini ortaya koyuyor. % 48.59'u hiç sevgilisi olmadığını belirtirken, % 3.2'si de yılda ortalama 3 kez sevgili değiştirdiğini belirtiyor.

TERCİH BİLİŞİMDEN YANA
"Çalışmak için en iyi sektör sizce hangisi?" sorusuna verilen cevaplardan anlaşıldığı üzere de gençler 'teknolojiyi' seçiyor. Üniversiteliler yüzde 25.70 oranı ile 'bilişim' sektöründe çalışmak istiyorlar. Oran büyüklüğüne göre tercih edilen ilk beş meslek dalında bilişimin ardından ticaret, iletişim - medya, finans ve turizm geliyor.
Gençlerin en beğendiği şirketler ise Sabancı Holding, Turkcell, Koç... En beğenilen iş kadını sorusuna yanıtlar ise oran büyüklüğü sırasına göre şöyle: Güler Sabancı, Hanzade Doğan, Suna Kıraç ve Ümit Boyner.
OKURKEN ÇALIŞIYORLAR

Ankete katılan gençlerin yüzde 60'ı bir işte çalışıyor. Bu da üniversitelilerin ağırlıklı olarak hem çalışıp hem de okumayı tercih ettiklerini gösteriyor. 

Copyright 2005 KaDeMe. All rights reseved. Designed by S.T.Design & B2G