» Pano
 
 
Ana Sayfa
E-posta
Bu site gençleri ve velileri bilgilendirmek amaçlıdır. Bireysel danışmanlık yapılmamaktadır. Dilek Köseoğlu çalışmalarını projeler esasında sürdürmektedir. İlginize teşekkür ederiz.
İletişim Bilgileri E-mail Ana Sayfa
 
 
 


'Adli Tıp' çalışmaları sıkça duyduğumuz ama içeriği hakkında yeterince bilgiye sahip olmadığımız bir alan. Bizlere bu konuda bilgi vermeye çalışan ve yeni kariyer ufukları açan bir isim Prof.Dr.Sevil Atasoy. Kendisi Biyokimya profesörü ve İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü Başkanı.
Profesör Sevil Atasoy 14.Ocak 2004 günü Kadir Has Üniversitesi'nde bir bilgilendirme konuşması yaptı. İşte bu konuşmadan öğrendiklerim:
İstanbul Üniversitesi bünyesinde Adli Tıp Enstitüsü var.  Bu enstitünün amacı,  adli konuların aydınlanmasında uzmanlığı tastik edilmiş insan kaynağı yetiştirmek ve bu alanda savcılara, hakimlere, avukatlara, sigorta şirketlerine, ulusal ve uluslararası çeşitli kuruluşlara uzman görüşü ve araştırmaları ile destek vermek. 
İstanbul Üniversitesi Adli Tıp Enstitüsü aşağıdaki hizmetleri sunarken sadece akademisyenlerle çalışıyor:
- DNA testleri, Babalık tayini, olay yeri inceleme, çocuk istismarı soruşturma, saç analizi, belge inceleme gibi
Enstitü, adli bilimler uzmanlarını lisans üstü programları aracılığı ile yetiştiriyor ve üniversitelerin tüm bölümlerinden mezun genç, yaşlı her yaştan öğrenciyi bünyesinde barındırıyor.
Prof.Dr.Sevil Atasoy, 'interdisipliner bir formasyon ve çalışma ile , suçlunun bulunması, gerçeğin ortaya çıkması, suçun önlenmesi, adli bilimler çalışmasının esasını oluşturur' diyor ve bu konuda yetişmiş eleman açığının büyük olduğunu ifade ediyor.
Tıp, biyoloji, kimya, kimya mühendisliği, psikoloji, sosyoloji, kukuk fakültelerinden mezun, bu konuya ilgi duyan gençler, Adli Tıp Enstitüsü'nde lisans üstü bir programa katılmak kariyer adımlarınızda sizi farklı yerlere taşıyabilir.
bilgi için: http://adlitip.net veya www.adlitip.net


Copyright 2005 KaDeMe. All rights reseved. Designed by S.T.Design & B2G